Jäsenyhteisöt

Suomen lähetysneuvosto ry:n jäsenet 2017: 
 

Avainmedia Lähetysjärjestö ry / Keymedia

Fida International ry / Fida International in English

Finlands svenska baptistsamfund  / Finland Swedish Baptist Union

Finlands svenska metodistkyrka / The United Methodist Church - Finland Swedish Provisional Annual Conference

Finlands svenska Pingstmission r.f. / Swedish-speaking Pentecostal Churches of Finland

Israelin Ystävät ry / Israels Vänner Rf / The Friends of Israel Association in Finland 

Kansan Raamattuseuran säätiö (KRS) Logos Ministries in Finland

Kristillinen mediatalo IRR-TVMediemission IRR-TV / Great Commission Media Ministries GCMM

Lähetysyhdistys Kylväjä rySåningsmangen The Finnish Lutheran Overseas Mission (FLOM)

Marttyyrien Ääni ry / The Voice of the Martyrs

Medialähetys Sanansaattajat (SANSA)/ Mediamission Budbärarna rf /Media Mission the Messengers

Missionskyrkan i Finland / The Free Evangelical Church of Finland (Swedish-speaking)

Operaatio Mobilisaatio ry (OM) / Operation Mobilisation Finland

Ortodoksisen kirkon kansainvälinen diakonia ja lähetystyö Filantropia ry / Orthodox Church Aid and Missions FILANTROPIA 

Patmos Lähetyssäätiö / Patmos Foundation for World Missions

Suomen Baptistikirkko (SBK)/ Finska Baptistkyrkan / The Finnish Baptist Union

Suomen Evankelisluterilainen Kansanlähetys (SEKL) / Finlands Evangelisk-Lutherska Folkmission / Finnish Lutheran Mission (FLM)

Kirkon lähetystyön keskus - Suomen ev.lut. kirkko  /Evangelisk-lutherska kyrkan i Finland / The Evangelican Lutheran Church of Finland

Suomen Lepralähetys ry/ Lepramissionen / The Leprosy Mission Finland 

Suomen Luterilainen Evankeliumiyhdistys (SLEY) / Finska Lutherska Evangeliföreningen/ The Lutheran Evangelical Association of Finland (LEAF)

Suomen Lähetyslentäjät ry / MAF Finland rf / Mission Aviation Fellowship Finland  (MAF)

Suomen Lähetysseura (SLS) / Finska Missionsällskapet rf (FMS) / The Finnish Evangelical Lutheran Mission (FELM)

Suomen Metodistikirkko/ Finlands finska metodistkyrka / UMC - Finland Finnish Methodist Church

Suomen Pelastusarmeija / Frälsningarmén i Finland / The Salvation Army in Finland

Suomen Pipliaseura (SPS) / Finska Bibelsällskapet / Suoma Biibbelsearvi rs/ Finnish Bible Society

Suomen Vapaakirkko (SVK) / Frikyrkan i Finland/ The Evangelical Free Church of Finland

Svenska Lutherska Evangeliföreningen i Finland (SLEF) / Swedish Lutheran Evangelical Association in Finland (SLEF)

Wycliffe Raamatunkääntäjät ry (WRK) / Wycliffe Bible Translators -Finland

YWAM Finland ry 

Päivitetty / uppdaterad / updated 29.10.2017

Kristuksen lähettäminä maailmassa

Suomen lähetysneuvoston hallituksen jäsenet 2017
 

Fida International ry / Fida International in English
Jarmo Saarni, jarmo.saarni(at)fida.info 

Finlands svenska Pingstmission r.f. / Swedish-speaking Pentecostal Churches of Finland
Gabriel Grönroos, gabriel[at]fspm.fi eller kontoret: info[at]fspm.fi 

Israelin Ystävät r/ Israels Vänner Rf / The Friends of Israel Association in Finland, Ilkka Vakkuri, ilkka[at]iy.fi

Kristillinen mediatalo IRR-TVMediemission IRR-TV / Great Commission Media Ministries GCMM
Hannu Haukka, hannu[at]irrtv.fi

Lähetysyhdistys Kylväjä rySåningsmangen The Finnish Lutheran Overseas Mission (FLOM)
Outi Rajala, outi.rajala[at]kylvaja.fi

Marttyyrien Ääni ry / The Voice of the Martyrs
Vesa Jääskeläinen, vasa1.jaaskelainen[at]hotmail.com

Medialähetys Sanansaattajat (SANSA)/ Mediamission Budbärarna rf /Media Mission the Messengers
Timo Reuhkala, timo.reuhkala[at]sansa.fi | 

Operaatio Mobilisaatio ry (OM) / Operation Mobilisation Finland
Hannu Kaakinen, hannu.kaakinen[at]om.org

Ortodoksisen kirkon kansainvälinen diakonia ja lähetystyö Filantropia ry / Orthodox Church Aid and Missions FILANTROPIA 
Riina Nguyen, riina.nguyen[at]ort.fi 

Patmos Lähetyssäätiö / Patmos Foundation for World Missions
Timo Keskitalo, timo.keskitalo[at]patmos.fi

Suomen Evankelisluterilainen Kansanlähetys (SEKL) / Finlands Evangelisk-Lutherska Folkmission / Finnish Lutheran Mission (FLM)
Juhani Koivisto, juhani.koivisto[at]sekl.fi 

Kirkon lähetystyön keskus - Suomen ev.lut. kirkko  /Evangelisk-lutherska kyrkan i Finland / The Evangelican Lutheran Church of Finland
Risto Jukko, risto.jukko[at]evl.fi 

Suomen Luterilainen Evankeliumiyhdistys (SLEY) / Finska Lutherska Evangeliföreningen/ The Lutheran Evangelical Association of Finland (LEAF)
Ari Lukkarinen, ari.lukkarinen[at]sley.fi

Suomen Lepralähetys ry/ Lepramissionen / The Leprosy Mission Finland

Suomen Lähetysseura (SLS) / Finska Missionsällskapet rf (FMS) / The Finnish Evangelical Lutheran Mission (FELM)
Riitta Sandberg, riitta.sandberg[at]suomenlahetysseura.fi 

Suomen Metodistikirkko/ Finlands finska metodistkyrka / UMC - Finland Finnish Methodist Church,              Aino Kallio aino.kallio[at]metodistikirkko.fi

Suomen Pipliaseura (SPS) / Finska Bibelsällskapet / Suoma Biibbelsearvi rs/ Finnish Bible Society
Richard Brewis, richard.brewis[at]piplia.fi

Suomen Vapaakirkko (SVK) / Frikyrkan i Finland/ The Evangelical Free Church of FinlandNanna Rautiainen, nanna.rautiainen[at]svk.fi

Svenska Lutherska Evangeliföreningen i Finland (SLEF) / Swedish Lutheran Evangelical Association in Finland (SLEF)
Brita Jern, brita.jern[at]slef.fi

Wycliffe Raamatunkääntäjät ry (WRK) / Wycliffe Bible Translators –Finland
Hannu Sorsamo, director [at] wycliffe.fi

Päivitetty / uppdaterad / updated 29.10.2017


Mikäli jäsenyhteisön yhteystiedot muuttuvat, voit lähettää uudet tiedot tällä lomakkeella. Kiitos!

*
*
*
*
*

* Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.